Malbucare D3 Vitamin spray 15 ml

Malbucare D3 Vitamin spray 15 ml

Malbucare VitD3 1000 IU Spray. Sprej je tvořen vitaminem D3 (cholekalciferol na nosiči) ve vodném roztoku v koncentraci cca 1000 IU jednotek na jeden vstřik. Vstřebatelnost cholekalciferolu je navíc podpořena inovativním komplexem látek, které samy o sobě zvyšují jeho vstřebatelnost přes sliznici (pepřové alkaloidy, nosiče). Sprej tak představuje velmi jednoduchou, miniaturní a praktickou formu podání nezbytného vitaminu D3. Stačí vstříknout do úst a nechat chvíli působit na sliznici.

249 Kč s DPH

Malbucare VitD3 1000 IU Spray

Doplněk stravy

Sprej je tvořen vitaminem D3 (cholekalciferol na nosiči) ve vodném roztoku v koncentraci cca 1000 IU jednotek na jeden vstřik. Vstřebatelnost cholekalciferolu je navíc podpořena inovativním komplexem látek, které samy o sobě zvyšují jeho vstřebatelnost přes sliznici (pepřové alkaloidy, nosiče). Sprej tak představuje velmi jednoduchou, miniaturní a praktickou formu podání nezbytného vitaminu D3. Stačí vstříknout do úst a nechat chvíli působit na sliznici. Sprej obsahuje zhruba 100 dávek!

Sliznice úst – vstupní brána do organismu.

Kromě standardního modelu podání pomocí tablet umožňuje sliznice úst stejnou, ne-li mnohem efektivnější cestu podání vitaminu D3. Zvláště podélné podjazykové části sliznice umožňují efektivní vstřebávání látek – např. cholekalciferolu. Evoluce nás vybavila touto možností s ohledem na vnější okolnosti, zdroje látek a přežití. Studie, které srovnávali podávání vitaminů přes sliznici úst a tabletek, potvrdily podobnou dostupnost/účinnost.

Pro pokrytí zvýšených nároků během tréninku nebo při jednostranné dietě stačí jedna sprejová dávka denně. Děti, mladiství, sportovci nebo další rizikové skupiny (lidé s nízkou sluneční expozicí, diabetici atd.) by pak měli užívat vit D3 pravidelně. Vzhledem k tomu, že základní výroba surového vit D3 probíhá extrakcí, je Vitamin D3 Sprej vhodný i pro osoby s intolerancí na laktózu nebo lepek.

Hlavní účinky

Kromě hlavních účinků na mineralizaci a růst kostí (metabolizmus vápníku) se vitamin D podílí na stimulaci a dozrávání imunitního systému. Jeho dostatek vede k odolnosti proti infekcím a tlumení alergických reakcí (dýchací systém), podílí se na regeneraci jaterní tkáně, je nezbytný u svalů, kde působí proti svalové slabosti, udržuje fyziologické těhotenství, má významný vliv na mozkou tkáň, její rozvoj (je růstový nervový faktor), udržuje psychiatrickou rovnováhu, ovlivňuje kvalitu kůže nebo krve.

Složení 1 dávka: Čištěná demineralizovaná voda, glycerol, vitamin D3 cholekalciferol 25 µg/1000 IU – (RHP* 500%), Bioperine® 1mg, kyselina citrónová – E330, sorban draselný E202 – konzervant.

*RHP referenční hodnota příjmu.

Dávkování: Vstříkněte 1x dávku na sliznice úst a nechte působit. Nepřekračujte maximální doporučené dávkování.

Upozornění:

Ukládejte mimo dosah dětí!

Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Přípravek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy.

Minimální trvanlivost do konce data uvedeného na obalu a etiketě.

Výrobek neslouží jako náhrada pestré stravy.

Dbejte na vyváženou stravu a zdravý životní styl.

Uchovávejte v suchu, na tmavém místě při teplotě do 25°C.

Výrobce a distributor: Malbucare s.r.o, Malostranské nábř. 1, Praha 1, ČR.

Vyrobeno v ČR

Originální receptura – Dr. R. Pfleger

Balení Sprej: obsah 15ml +/- 5% cca 100 dávek

Nový komentář

* (Povinné)

Tato stránka používá cookies. Vice info