ASCOSORB C S KURKUMINEM 330 ML

ASCOSORB C S KURKUMINEM 330 ML

Ascosorb C je moderní forma vícesložkové suspenze s vysokým obsahem vitaminu C (1,5 g vitaminu C/10 ml) s kurkuminem. Vitamin C se do organismu vstřebává speciálním systémem aktivních přenašečů. A právě kapacita těchto přenašečů je omezená v čase a celkové podávané dávce. Čím vyšší jednorázová dávka, tím menší dostupnost pro organismus. Co ale v případech, kdy potřebujeme do organismu dostat násobky běžné dávky z důvodů onemocnění?

650 Kč s DPH

ASCOSORB C s kurkuminem

Ascosorb C je moderní forma vícesložkové suspenze s vysokým obsahem vitaminu C (1,5 g vitaminu C/10 ml) a kurkuminem

Proč je forma „denzní" - husté suspenze vitaminu C výhodnější než běžně podávané formy tablet?

Vitamin C se do organismu vstřebává speciálním systémem aktivních přenašečů. A právě kapacita těchto přenašečů je omezená v čase a celkové podávané dávce. Čím vyšší jednorázová dávka, tím menší dostupnost pro organismus. Co ale v případech, kdy potřebujeme do organismu dostat násobky běžné dávky z důvodů onemocnění?

K čemu potřebujeme vitamin C ?

Vitamin C je nepostradatelným metabolickým faktorem. Účastní se cele řady klíčových pochodů nezbytných pro naše zdraví. EU schválila (zcela jistě nerada) pro vitamin C řadu zdravotních tvrzení.

Přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci dásní
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci zubů
Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
Přispívá k normální činnosti nervové soustavy
Přispívá k normální psychické činnosti
Přispívá k normální funkci imunitního systému
Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
Přispívá k regeneraci redukované formy vitaminu E
Zvyšuje vstřebávání železa

Samotný přehled účinků potvrzuje jeho výjimečnost. Nároky na jeho konzumaci samozřejmě stoupají s věkem, se zátěží nebo u některých typů onemocnění. Samostatnou kapitolu tvoří nádorová onemocnění. Zvýšený přívod céčka je vhodný i po operacích, u zranění a dalších, organismus stresujících případů.

Jednou z nových možností je právě forma „denzní" liposupenze vitaminu C. Jedná se o velkou koncentraci tukových sférických kapiček - sferozomů tvořených lecitinem s vyšším obsahem céčka. Suspenze bohatá na sferozomy umožňuje vstřebat vitamin C i mimo systém aktivních přenašečů prostou difuzí v lumen střeva. Účinná látka je ve formě askorbanu sodného, který má vyšší biologickou dostupnost než čistá kyselina askorbová a zároveň nepřekyseluje organismus. Jedná se o více pH „neutrální" formu vitaminu C. Společně s vitaminem C se do organismu dostává i čistý nealergenní slunečnicový lecitin v potřebné denní dávce.

Kurkuma: Nejznámější zazvorovitá rostlina široce používaná především v Asii jako kořenící přísada a léčivka. Obsahuje žluté barvivo kurkumin a jeho derivát desmethoxkurkumin a další včetně silic jako kamfen, eugenol nebo limonen. Samotné silice jsou z velké části tvořen sesquiterpeny - turmerony. Neuvěřitelně široký a různorodý obsah látek předurčuje použití kurkumy nejen jako kořenící přísady.

UPOZORNĚNÍ: Postup výroby suspenze využívá kavitační jevy ve vakuu s řízenými podmínkami. Jedná se o zcela nový způsob výroby na vlastním zařízení.

ASCOSORB C se vyrábí pouze na objednávku z farmaceutických surovin bez použití konzervantů nebo sladidel. Stabilita suspenze bez konzervantů je dostatečně dlouhá při doporučených dávkách, za podmínek správného skladování. ASCOSORB C s kurkuminem vyrábíme minimálně 2x týdně v případě nutnosti i častěji podle množství objednávek.

Obal

Skleněná lékovka tmavá 500 ml s dávkovačem na 10 ml

Upozornění

Z důvodů komplikované legislativy nabízíme tento produkt pro experimentální nebo kosmetické použití. Výrobce nenese odpovědnost za jeho jiné použití.

Ascosorb C s kurkuminem

Doplněk stravy

Složení: Aqua purificata - čištěná voda (Ph.Eur. 9.0), sodná sůl kyseliny askorbové 0,15 g/1 ml (187% RHP), slunečnicový lecitin (non GMO), Polysorbát 80 (E435) emulgátor, kurkumin extrakt 95% (Curcuma longa), extra z černého pepře (piper engrum), ovocná příchuť pomeranč.

RHP referenční hodnota příjmu.

Dávkování: Užívejte 2 x denně 5 ml nebo 1x 10 ml suspenze v čisté vodě (250 – 500 ml). Pro dávkování použijte přiložený kalibrovaný dávkovač nebo stříkačku.

Upozornění: Ukládejte mimo dosah dětí! Nepřekračujte doporučenou denní dávku! Přípravek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Minimální trvanlivost do konce data uvedeného na obalu. Výrobek neslouží jako náhrada pestré stravy. Dbejte na vyváženou stravu a zdravý životní styl. Uchovávejte v suchu, na tmavém místě při teplotě do 8 °C. Po otevření spotřebujte do nejlépe do 1 - 2 měsíců podle velikosti balení. Nezmrazovat! Zboží je vyrobeno až po objednání a jeho trvanlivost je podle množství maximálně 3 měsíce při správném skladování (chladnička).

Výrobce: Vyrobeno v ČR.

Balení: 330 ml suspenze

Ascosorb C je originální název a receptura PharmDr. R. Pfleger

Nový komentář

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti