ASCOSORB C DOG 330G

ASCOSORB C DOG 330G

Ascosorb C je moderní forma vícesložkové suspenze pro psy s vysokým obsahem vitaminu C (1 g vitaminu C/10 ml) Vitamin C je důležitý i pro psy a to nejen v zimě.

539 Kč s DPH

ASCOSORB C DOG

Doplňkové krmivo pro psy

Psi a další zvířata si mohou v těle vytvářet vitamin C. Pokud je pes stresovaný nebo nemocný, mohou být jeho zásoby vitaminu C v těle rychle vyčerpány. Proto jsou vhodné vyšší dávky vitaminu C u psů a koček na podporu imunity, při zánětech dásní, u oční katarakty starších zvířat, při zánětu močových cest, při zánětech horních cest dýchacích, v období růstu a pro zvířecí seniory. Vhodný i pro březí a kojící feny.

Ascosorb C DOG je moderní forma vícesložkové suspenze s vysokým obsahem vitaminu C (1 g vitaminu C/10 ml) pro psy.

Neobsahuje barviva, konzervanty a sladidla.

Proč je forma „denzní" - husté suspenze vitaminu C výhodnější než běžně podávané formy vitaminu C ?

Vitamin C se do organismu vstřebává speciálním systémem aktivních přenašečů. A právě kapacita těchto přenašečů je omezená v čase a celkové podávané dávce. Čím vyšší jednorázová dávka, tím menší dostupnost pro organismus. Co ale v případech, kdy potřebujeme do organismu dostat násobky běžné dávky z důvodů onemocnění?

Kdy pes potřebuje doplnit vitamin C ?

Vitamin C je nepostradatelným metabolickým faktorem. Účastní se cele řady klíčových pochodů nezbytných pro organismus.

Bylo zjištěno, že psi, kteří dostávají vitamin C mají silnější imunitní systém a vykazují větší odolnost vůči onemocnění a lepší schopnost se zotavit z nemoci nebo zranění. Fyzický stres (zátěž, horečka, infekce) a emoční stres jsou nejznámější příčinou vyčerpání u psů. Vitamin C zlepšuje imunitní funkce tím, že zvyšuje funkci a aktivitu bílých krvinek. Také zvyšuje hladinu interferonu v krvi (přirozené antivirové a protirakovinné sloučeniny) a protilátky (bílkoviny, které ničí cizí materiály, jako jsou bakterie, viry a toxiny). Řada veterinářů zařazuje vitamin C do léčebných postupů pro různá onemocnění.

Vitamin C:

Přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci dásní
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci zubů
Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
Přispívá k normální činnosti nervové soustavy
Přispívá k normální psychické činnosti
Přispívá k normální funkci imunitního systému
Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
Přispívá k regeneraci redukované formy vitaminu E
Zvyšuje vstřebávání železa

Samotný přehled účinků potvrzuje jeho výjimečnost. Nároky na jeho konzumaci samozřejmě stoupají s věkem, se zátěží nebo u některých typů onemocnění. Samostatnou kapitolu tvoří nádorová onemocnění. Zvýšený přívod céčka je vhodný i po operacích, u zranění a dalších, organismus stresujících případů.

Jednou z nových možností je právě forma „denzní" liposupenze vitaminu C. Jedná se o velkou koncentraci tukových sférických kapiček - sferozomů tvořených lecitinem s vyšším obsahem céčka. Suspenze bohatá na sferozomy umožňuje vstřebat vitamin C i mimo systém aktivních přenašečů prostou difuzí v lumen střeva. Účinná látka je ve formě askorbanu sodného, který má vyšší biologickou dostupnost než čistá kyselina askorbová a zároveň nepřekyseluje organismus. Jedná se o více pH „neutrální" formu vitaminu C. Společně s vitaminem C se do organismu dostává i čistý nealergenní slunečnicový lecitin.

ASCOSORB C DOG se vyrábí pouze na objednávku z farmaceutických surovin bez použití konzervantů nebo sladidel. Stabilita suspenze bez konzervantů je dostatečně dlouhá při doporučených dávkách, za podmínek správného skladování. ASCOSORB C DOG vyrábíme minimálně 2x týdně v případě nutnosti i častěji podle množství objednávek. Postup výroby suspenze využívá kavitační jevy ve vakuu s řízenými podmínkami. Jedná se o zcela nový způsob výroby na vlastním zařízení.

Dávkování:

Pro dávkování použijte přiložený kalibrovaný dávkovač nebo stříkačku.

Denní dávka pro psa:

5 kg: 1 ml

5 – 10 kg: 2,5 ml

10 – 25 kg: 5 ml

25 – 40 kg: 7,5 ml

40 a více: 10 ml

Balení 330 g vystačí pro psa o hmnotnosti 30 kg na přibližně 40 dnů užívání.

Některá zvířata mohou být citlivější a při vyšších dávkách vitaminu C se může objevit krátkodobě průjem.

V tomto případě je nutné snížit dávku na polovinu. Nebo denní dávku rozdělit a podávat např. ráno a večer.

Obal

Skleněná lékovka tmavá 500 ml s odměrkou

Složení: Aqua purificata - čištěná voda (Ph.Eur. 9.0), sodná sůl kyseliny askorbové 0,1 g/1 ml, slunečnicový lecitin (non GMO), Tween 80 - polysorbát 80 (E435) emulgator

Upozornění: Ukládejte mimo dosah dětí! Nepřekračujte doporučenou denní dávku! Uchovávejte v suchu, na tmavém místě při teplotě do 8 -12 °C. Po otevření spotřebujte do nejlépe do 1 - 2 měsíců podle velikosti balení. Lipo emulze je stabilní 3 měsíce od data výroby v chladovém režimu (lednice). Nezmrazovat! Trvanlivost je podle množství maximálně 2 - 3 měsíce při správném skladování.

Výrobce: Vyrobeno v ČR.

Balení: 330 g suspenze

ASCOSORB C DOG je originální receptura PharmDr. R. Pfleger

Nový komentář

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti